Małgorzata Szalus – mogę pracować i podróżować jednocześnie!

Historia, którą pragnę opowiedzieć, zaczyna się zupełnym przypadkiem: natrafiłam na Monikę i na Monat®, gdy szukałam w Internecie dobrych produktów na wypadanie włosów. Szybko okazało się, że naprawdę mi pomagają i zostałam klientką. Kupiłam niedługo później starter-pack do biznesu, chociaż wtedy jeszcze nie do końca wiedziałam o co w tym wszystkim chodzi, ale ten zestaw kosmetyków po prostu bardzo się opłacał. W grudniu 2018 r., gdy w Wielkiej Brytanii kończyłam kurs językowy, wiedziałam, że muszę wrócić do pracy zawodowej. W życiu pracowałam już w wielu miejscach: sprzątałam, byłam kelnerką, rozkładałam towar
w sklepach, itp. Niestety za każdym razem czułam się niedoceniona – szczególnie, że z wykształcenia jestem inżynierem! 

Postanowiłam więc skontaktować się z Moniką, żeby opowiedziała mi szczegóły współpracy, tym bardziej, że chciałabym sobie dorobić chociaż kilkaset funtów miesięcznie i tak rozpoczęła się moja przygoda 
z marketingiem sieciowym.

Zależało mi na niezależności finansowej. Bardzo kocham mojego męża i zawsze mogę na nim polegać, ale chciałam mieć własne pieniądze na swoje wydatki. Dzięki Monat® dość szybko zaczęłam zarabiać, w trzy miesiące zaliczyłam kilka awansów, a po roku zostałam udziałowcem. Od kiedy współpracuję m. in. 
z Moniką byłam na wielu wycieczkach i wyjazdach służbowych, dostałam samochód, a poziom mojego życia znacząco się poprawił. Uważam, że bardzo się rozwinęłam, zyskałam też na poczuciu własnej wartości. Teraz, w czasie pandemii wszystko przeniosło się do Internetu, a to otworzyło nam jeszcze większe możliwości rozwoju. Co prawda nie spotykamy się w hotelach i mniej podróżujemy, za to mamy w firmie więcej szkoleń on-line. Klientki znajdują się same, bo mają więcej czasu na szperanie w Internecie i wolą kupować nasze produkty, zamiast iść do drogerii stacjonarnej. Ja sama zupełnie nie biorę już pod uwagę zakupów ani pracy stacjonarnej.

Obiecałam sobie, że już nigdy nie pozwolę, by ktoś inny decydował o moim życiu i o tym, kiedy pójdę na urlop, a kiedy muszę iść do pracy. Nie chciałam wstawać o czwartej rano, by pracować dla kogoś, kto będzie mi mówić co mam robić, więc zaczęłam zajmować się marketingiem sieciowym, który dał mi tę niezależność – także czasową – tym bardziej, że uwielbiam podróżować kamperem z moim mężem. 

Oczywiście wolność przyszła nie razu, ale poznałam kobiety, które bardzo szybko dorabiały się dużych sum pieniędzy. Ja wolałam rozwijać się w swoim tempie, ale teraz zupełnie nie czuję, że jest jakaś granica tego, ile mogłabym zarabiać. By to wszystko osiągnąć musiałam mieć tylko dużo dobrych chęci i nieco cierpliwości. Wystarczyło być otwartym na nowe rzeczy i potrafić wciąż się uczyć. Przez całe życie nie nauczyłam się tyle o ludziach i o relacjach, co przez dwa lata z Monat®. 

Wraz z innymi kobietami mamy poczucie, że jakieś zasłony spadły nam z oczu i świat naprawdę jest dla nas znacznie ciekawszy, niż dotychczas. Niesłychanie ważna jest dla mnie także dobra współpraca z innymi. Słyszałam, że w firmach podobnych do naszej obecny  jest jakiś wyścig szczurów. U nas tego nie ma, nam wręcz nakazuje się, byśmy działały razem i ja to uwielbiam! Od niedawna mieszkam już w Polsce, ale jestem przekonana, że mogłabym pracować z dowolnego miejsca na świecie i łączyć się z kobietami z dowolnego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *