Jaka praca na pandemię?

W trudnych czasach pandemii wiele osób traci pracę i zastanawia się, jak zarabiać w inny sposób na swoje utrzymanie. Na popularności zyskuje sprzedaż on-line, która już od dłuższego czasu przyciąga coraz więcej osób i staje się ich główną profesją. Tak też było ze mną.

Zajmuję się sprzedażą w internecie od kilku lat. Na przestrzeni ostatniego roku na każdym kroku natrafiałam na przykłady przechodzenia biznesów na model e-commerce. Świat i bez pandemii szedłby do przodu, ale to, co się zdarzyło, to jest prawdziwy skok naprzód dla sprzedaży internetowej! Sama od marca 2020 r. zaobserwowałam podwojenie obrotów swoich i mojego zespołu. Wcześniej też oczywiście korzystałam ze sklepów internetowych, ale teraz kupuję potrzebne rzeczy właściwie tylko w ten sposób. Tak robi prawie każdy, kto ma taką możliwość. Nasz biznes bardzo skorzystał na tym, że ludzie i tak poszukują odpowiednich produktów w sieci, więc częściej niż dotychczas natrafiają na nasze propozycje i wypróbowują je skuszeni nowościami. My sprzedawcy zyskujemy nowe kontakty, a dzięki częstszej obecności w mediach społecznościowych, spotykamy się on-line tyle, ile chcemy i potrzebujemy. Już nie ogranicza nas lokalizacja – możemy opowiedzieć o produktach i wysłać je z dowolnego miejsca na świecie.

To jest biznes jak każdy inny – mamy swoje spotkania networkingowe, konkretne plany sprzedażowe
i normalną pensję. Ja nie widzę szczególnej różnicy w samych założeniach, względem „tradycyjnej działalności gospodarczej”. Sama prowadziłam wcześniej parę firm, pochodzę też z rodziny, w której prawie każdy ma swój biznes. Praca on-line to jest dla mnie po prostu wygoda i komfort. W czasie pandemii do naszego zespołu dołączyło wiele osób, które zostały pozbawione dochodu i dzięki tej pracy udało im się nie tylko utrzymać ale jeszcze coś odłożyć.

Zajmuję się sprzedażą kosmetyków do włosów, a to są rzeczy, które przydają się praktycznie każdemu
i stanowią rozwiązanie na wiele problemów skórnych – o ile oczywiście wybierzemy takie produkty, których skład będzie dopasowany do naszych potrzeb.

Aby zacząć współpracę z nami nie trzeba jednak mieć jakiejś niesamowitej wiedzy, nie istnieje też żadne odgórne zarządzenie, że każdy musi tę wiedzę zdobyć. Tak się jednak na ogół składa, że kobiety po prostu chcą się rozwijać i kształcić w dziedzinie, którą się zajmują. Wiele z nas ma ukończony m. in. kurs trychologiczny, więc o skórze głowy i włosach wiemy naprawdę sporo. Jest to całkiem naturalne, zaczyna się od zainteresowania i zaangażowania, które przydaje się w każdej pracy, gdy chce się odnieść sukces. I ta chęć rozwoju to jest tak naprawdę jedyne wymaganie, które powinno się spełnić, by pójść dalej.

Teraz w dobie pandemii  mnóstwo ludzi po prostu czuje presję, by znaleźć jakiś ciekawy sposób na zdobycie środków potrzebnych na utrzymanie. To, czym my się zajmujemy – jest najlepszym rozwiązaniem! Nie ma co się martwić, że oto świat się zmienia – trzeba działać i dostosować się do nowych okoliczności. Potraktujmy to jak wyzwanie i spróbujmy swoich sił w sprzedaży internetowej.

Niektóre osoby, które zaczynają ze mną współpracę bywają na starcie niepewne siebie, wycofane, trochę nie wierzą, że im się uda w tej pracy coś osiągnąć. Jednak tydzień spędzony na spotkaniach w życzliwej atmosferze, na rozmowach i szkoleniach może wystarczyć, by się otworzyć. Jak tylko zaczyna się działanie, pojawia się też adrenalina, dzięki której wielu odkrywa w sobie żyłkę sprzedawcy i znajduje swoje własne sekrety na zbudowanie  relacji i zdobycie zaufania potencjalnych nabywców.

Na pewno trzeba szukać sposobów na dotarcie do nowych klientów i nie zawsze jest to proste. Jednak kluczem do rozwoju zawsze jest gotowość do wychodzenia poza własną strefę komfortu. Jeśli jednak atmosfera w firmie jest sprzyjająca, prawie każdy się otwiera i zaczyna odczuwać satysfakcję z pracy. U nas taka atmosfera wsparcia właśnie występuje, a współpracujący ze sobą fantastyczni ludzie to kolejny powód, by spróbować tej pracy. W biznesie on-line na pewno jest dobra okazja ku temu, by poznać ciekawe osobowości i wiele od siebie nawzajem się nauczyć.

Na pewno warto spróbować tej pracy i dać sobie szansę na zarobienie trochę pieniędzy poprzez sprzedaż w internecie – szczególnie w dzisiejszych czasach.

Zapraszam do współpracy, a opowiem więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *