Emilia Emilianow – czuję się w końcu niezależna!

Gdy po studiach wyjechałam do Wielkiej Brytanii, chciałam rozpocząć zupełnie nowe życie. Pragnęłam zostać osobą niezależną zawodowo, zamiast pracować dla kogoś na etacie. W trakcie przeprowadzki byłam w ciąży, a po narodzinach syna bardzo zależało mi na tym, bym mogła sama decydować o czasie i warunkach swojej pracy. Najpierw postanowiłam otworzyć w domu własne studio kosmetyczne – moja pasja do dbania o piękno narodziła się jeszcze w technikum i czułam, że taki biznes może zagwarantować mi niezależność. Niestety, okazało się, że nie osiągam oczekiwanych rezultatów finansowych, bo w pewnym momencie pojawiła się bariera nie do przejścia – po prostu nie dało się już więcej pracować, a tym samym zarabiać. Drugim poważniejszym problemem był brak czasu wolnego – wstawałam wcześnie, by obsługiwać klientki, a kończyłam pracę późnym wieczorem. Owszem, byłam niezależna, ale nie czułam się wolna. Wiedziałam już, że muszę wymyślić coś innego.

Jeszcze mieszkając w Polsce, byłam konsultantką firmy kosmetycznej. Nie zdecydowałam się na kontynuowanie współpracy dlatego, ze firma działała tylko w Polsce, a ja szukałam międzynarodowych możliwości. Nie ukrywam, że brakowało mi jednak spotkań biznesowych i rozwoju na większą skalę. Wiedziałam, ze chce osiągnąć coś więcej. Na początku 2019 r. zdecydowałam się wrócić do network marketingu.  Napisała do mnie wtedy znajoma z branży kosmetycznej z pytaniem, czy słyszałam o Monat®? Sprawdziłam plan marketingowy firmy, zapoznałam się z produktami  i w jeden dzień podjęłam decyzję:  wykupiłam startpack i właściwie od razu przekonałam się do produktów tej marki. Jednocześnie prowadziłam wciąż swoje studio kosmetyczne, bo wiedziałam, ze rozwój i efekty nie przyjdą z dnia na dzień. Pierwszy awans z Monat® zaliczyłam w ciągu miesiąca współpracy. Już w pierwszych miesiącach zakwalifikowałam się na firmowe spotkanie w Londynie. To było spore wyróżnienie.  Wtedy Monika odbierała swoją marynarkę EU Founder. Kiełkowała we mnie myśl, że ja też osiągnę ten tytuł a nawet więcej i z czasem zamknę studio i będę mogła zająć się wyłącznie rozwojem w Monat®.

Tytuł Market Mentora i EU Founder zdobyłam w styczniu 2020 r. Miesiąc później wybuchła pandemia,  która zmusiła mnie do przerwy w pracy w studio, gdyż biznesy Beauty w UK zostały pozamykane. I choć oczywiście nie cieszyłam z tego, to prawda jest taka, że popchnęło mnie to bardziej do rozwoju w Monat. Nie ukrywam też, że dzięki współpracy miałam środki finansowe w czasie, gdy moje studio było zamknięte. Cieszyłam się, że w odpowiednim momencie zdecydowałam się na współpracę, mając swój plan B. 

Poza czasem i pieniędzmi, dzięki pracy w marketingu sieciowym, zyskałam okazję do rozwoju samej siebie. Im dalej szłam po ścieżce kariery, tym więcej czekało na mnie wyzwań. Uważam, że ostatnie dwa lata naprawdę nie były łatwe, ale dokonałam wielkiej metamorfozy. Stałam się jeszcze bardziej pewną siebie osobą. Przeszłam przez wiele szkoleń i kursów, które mnie bardzo rozwinęły.  Myślę, że ludziom zbyt często brakuje ambicji, gdy wybierają pracę dla kogoś w narzuconych im ramach. Teraz, tak jak Monika pomagam innym kobietom, by zawalczyły o siebie, bo to się po prostu opłaca. Czasem, gdy proponuję nowej dziewczynie współpracę, to słyszę, że musi spytać męża o zgodę, albo, że się boi lub ze to nie dla niej. Kiedyś też byłam taka niepewna siebie,  teraz mam własne zdanie i zawsze decyduję sama o sobie.

Wybieram kiedy pracuję i kiedy mam czas wolny. Mogę także działać z dowolnego miejsca na świecie – prowadzić wspaniały zespół i do pracy potrzebuje jedynie telefonu. 

Szczególnie istotne są dla mnie więzi, które tworzę ze współpracującymi ze mną kobietami. Bardzo często są to osoby, z którymi nadaję na tych samych falach, a zdrowa rywalizacja z innymi zespołami dodatkowo mobilizuje nas do osiągania naszych wspólnych celów. Ostatecznie robię  to co chcę, z kim chcę, kiedy chcę  i gdzie chcę. Czuję się w końcu zupełnie niezależna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *